Biudžetinė įstaiga
Įstaiga įregistruota Juridinių asmenų registre
Įstaigos kodas – 190436411
Adresas: Mogiliovo g. 2, LT- 95202 Klaipėda
Tel. –  (8 46) 32 42 77

 

 


LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2018-04-10 ĮSAKYMAS NR. V-394

Naujas įsakymas dėl maitinimo


Balandžio 10 d. sveikatos apsaugos ministras patvirtino naują vaikų maitinimo aprašą, kuris tampa privalomu visos Lietuvos mokyklose ir darželiuose nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Kas laukia mūsų vaikų, ar spės vaikų maitinimo organizatoriai pasiruošti pokyčiams, kurių bus tikrai nemažai. Ar maitindami vaikus, tėveliai atsižvelgs į naujoves ir taikys jas namie. Vaikų maitinimo naujoves, pranašumus ir galimus trūkumus apžvelgia sveikatai palankaus vaikų maitinimo iniciatorė, knygos „Sveikatai palankus technologinių kortelių ir valgiaraščių rinkinys“ autorė, maisto technologė ir mitybos specialistė Raminta Bogušienė.

Prašome susipažinti su straipsniu apie vaikų maitinimo naujoves:

parsisiųsti PDF formatu


BAIGĖSI AKCIJA “APIBĖK MOKYKLĄ”

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, remdamasis Škotijos patirtimi šiais metais antrą kartą inicijavo akciją „Apibėk mokyklą“. Praėjusiais metais vykusi akcija buvo skirta pradinių klasių mokiniams ir mokytojams, tačiau sulaukė didelio ikimokyklinio ugdymo įstaigų susidomėjimo, todėl šiais metais nusprendėme prisijungti ir mes.

Idėją apibėgti mylią apie mokyklą 2012 m. pasiūlė vienos Škotijos pradinės mokyklos vadovė Ellaine Wylie. Ji pastebėjo, kad mokykloje labai sumažėjo vaikų fizinis aktyvumas ir kiekvienais metais į mokyklą ateina vis daugiau vaikų, turinčių antsvorio. Mokytoja sugalvojo labai paprastą būdą išjudinti vaikus – pertraukos metu apibėgti savo mokyklą.

Akcijos „Apibėk mokyklą“ tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą.

Ši akcija patraukli tuo, kad labai lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja, be to, nėra privaloma. Jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos ar sportinės aprangos. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su auklėtoju kitoje aplinkoje.

Prie akcijos lopšelis-darželis „Berželis“ prisijungė rugsėjo 11 dieną. Akcijos dalyviais tapo ne tik vaikai – kartu su jais bėgo ir auklėtojos Gintarė Mušinskienė, Dovilė Mišeikienė, Ramutė Eidukienė, neformaliojo švietimo pedagogė Birutė Kenzgailė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Daiva Bartašienė ir administracijos atstovė Rūta Sušilovienė. Deja, šiais metais tėvų prikalbinti nepavyko ir taip labiau motyvuoti vaikus daugiau judėti, bet tikimės tėvelių aktyvumo kitais metais.

Ruošiantis akcijai buvo sudaryta darbo grupė jai organizuoti, pasiskirstyta pareigomis. Informacija apie akciją buvo skelbiama darželio informaciniame stende bei interneto svetainėje.

Pirmiausia akcijos organizatoriai pasirūpino trasos saugumu. Bėgimo trasa buvo žymima išradingai – visą trasą žymėjo vėjo malūnėliai. Bėgimo pradžioje vaikams buvo paaiškintos bėgimo taisyklės, dar kartą priminta, kuo svarbus fizinis aktyvumas, ir akcentuota, kad šis bėgimas – ne lenktynės ir visų dalyvių tikslas – kuo daugiau judėti. Prieš bėgimą buvo atliekamas apšilimas. Vaikai bėgo dėvėdami spalvotas kepuraites, dryžuotus marškinėlius ir/arba spalvotas liemenes. Bėgimas vyko 11 valandą . Kiekvienas vaikas galėjo pasirinkti jam tinkamą judėjimo tempą: bėgimą arba ėjimą sparčiu žingsniu. Kai kurie pirmomis dienomis tik ėjo, o kitomis jau bėgo. Planavome bėgti aplink darželį kasdieną, po 15 min. dvi savaites. Oro sąlygos bėgimą prailgino iki trijų savaičių, kadangi lyjant lietui ir esant stipriems vėjo gūsiams, bėgti atsisakėme. Bėgimo pradžioje pavykdavo apibėgti du ratus aplink darželį, vėliau rezultatus pagerinome, net iki devynių ratų. Jei kai kurie vaikai dėl jų fizinės būklės bėgti negalėjo, siūlėme eiti sparčiu žingsniu.

Visi buvo gerai nusiteikę, juokavo, bendravo, dalijosi įspūdžiais. I grupes grįždavo linksmi, raudonais skruostais. Akcijos pabaigoje dalyviai buvo apdovanoti medaliais.

1+2+3+4+6+5+7+8+9+10+10++11+12+13+14+15+16+

AKCIJA “APIBĖK MOKYKLĄ”

Nuo 2017 m. rugsėjo 11 d. iki rugsėjo 22 d. Klaipėdos lopšelis-darželis “Berželis” jungiasi prie mokyklose inicijuojamos akcijos “Apibėk mokyklą”.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras antrą kartą inicijuoja šią akciją ir kviečia visų ugdymo įstaigų mokinius ir mokytojus, taip pat ikimokyklinio ugdymo įstaigas pasirinktą laikotarpį (dvi savaites) kiekvieną dieną išbėgti į lauką ir 15 min. bėgti aplink savo mokyklą (darželį) apie 1,5 kilometro.

Akcijos “Apibėk mokyklą” tikslas – nepriklausomai nuo vaikų asmeninių ar fizinių galimybių paskatinti visus vaikus daugiau judėti, pagerinti jų fizinę ir psichinę sveikatą. Ši akcija patraukli tuo, kad labai lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja, be to, nėra privaloma. Jos įgyvendinimui nereikia jokios ypatingos įrangos ar sportinės aprangos. Vaikai bėga vilkėdami kasdienę aprangą. Bėgimo laikas – tai ir bendravimo laikas, kada galima pabūti kartu su savo draugais ar pabendrauti su auklėtoju (mokytoju) kitoje aplinkoje. Vaikai, pabuvę lauke, atsipalaiduoja, geriau jaučiasi, nes daugeliui patinka bėgioti. Į grupes jie sugrįžta žvalesni, linksmesni, darbingesni, atidesni ir aktyvesni.

Kviečiame aktyviai dalyvauti ir vaikučių tėvelius. PRISIJUNKITE IR JŪS !

 

NAUJAS VALGIARAŠTIS

Nuo 2017 m. vasario 1 d. įstaigoje pradėtas taikyti naujas 4 savaičių perspektyvinis valgiaraštis.

Valgiaraštis parengtas Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro ir patvirtintas Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro direktoriaus 2016 m. lapkričio 23 d. įsakymu Nr. J-91 bei Klaipėdos lopšelio-darželio „Berželis“ direktoriaus 2016 m. gruodžio 2 d. įsakymu Nr. V-15. Valgiaraštis yra suderintas su Klaipėdos valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba.

Išsamų valgiaraštį rasite paspaudę nuorodą Paslaugos – vaikų maitinimo organizavimas.

 

Projektas „Po vaikystės berželiais” MS „Word“ formatu

BERŽELIUI 25 – skaidrės Adobe PDF formatu