Lopšelyje-darželyje yra 11 grupių: 2-lopšelio grupės, 7 ikimokyklinio ugdymo grupės, 2 priešmokyklinio ugdymo grupės. Visos grupės turi savo pavadinimus, kurie atitinka pasirinktos individualių gebėjimų ugdymo veiklos kryptį.

 

               „Gudručiais“ vadinamės todėl, kad mes jau dideli, patys vyriausi darželyje. Mes norime daug sužinoti, suprasti, išbandyti, atrasti. Kad visa tai padarytume ir pasiektume mūsų auklėtojos mums labai padeda: organizuoja ekskursijas, išvykas, projektus. Grupėje įkurta  žaidimų erdvė, kur vaikai mokosi imituoti kasdienį suaugusiųjų gyvenimą: eina apsipirkti, skaičiuoja ir taupo pinigus, susirgę keliauja į polikliniką, rūpinasi savo „vaikais“. Tokios veiklos metu vaikai daug sužino, išbando, įgyja gyvenime reikalingų įgūdžių. Vaikai su džiaugsmu eksperimentuoja spalvomis ir gamtine medžiaga prie šviesos stalo. Ypač jiems patinka dirbti EBRU technika – tapyti ant vandens. Šios technikos juos moko vyresnioji auklėtoja Gintarė Mušinskienė.

               Kiekvienais metais vyresnioji auklėtoja Edita Bertašienė organizuoja projektinę veiklą. Ypač įsimintini projektai apie saugų eismą ir saugaus elgesio taisyklės supančioje artimiausioje aplinkoje. Dažnai vykstame į pažintines ekskursijas po Klaipėdos senamiestį, Ventės ragą, kad patys savo akimis pamatytume ir išgirstume gyvus pasakojimus..

               Svarbiausia mums – tinkamai pasiruošti mokytis mokykloje. Kad būtume ne tik gudrūs bet ir dėmesingi, išmoktume susikaupti, išklausyti ir suprasti mokytoją, tinkamai bendrauti ir žaisti su draugais, suaugusiais, mums talkina ir kiti darželio darbuotojai. Tai logopedė Vilma Klapatauskienė, auklėtojos padėjėja Nijolė Gavrilenko.

          „Girinukai todėl, kad mokomės mylėti gamtą, džiaugtis ja, saugoti ją. Kasmet vykdoma  projektinė veikla gamtosaugine tematika.  Ugdymas vyksta pagal priešmokyklinio ugdymo programą. Siekiama sudaryti sąlygas vaiko socializacijos, fizinių, psichinių ir dvasinių galių harmoningam skleidimuisi, palengvinti jam perėjimą prie mokymosi pirmoje klasėje.

         „Girinukų“ priešmokyklinę grupę lankantys vaikai skatinami elgtis savarankiškai, bendradarbiaujant derinti savo veiksmus ir ketinimus su kitais bendraamžiais. Čia vaikai skatinami domėtis visu, kas juos supa: gamta ir jos reiškiniais; žmonėmis ir jų gyvenimo būdu, darbu, kūryba; daiktais ir technika, meno kūriniais, įvairia veikla ir technologijomis. Lavinamas loginis, kritinis – probleminis bei kūrybinis mąstymas.

            Vaikai dalyvauja miesto renginiuose, savo dailės darbelius demonstruoja ne tik  mūsų įstaigoje, bet ir mieste. Mėgsta keliauti, pamatyti, pažinti. Grupės erdvėje vaikai randa viską, ko reikia jų žaidimams, aktyviai veiklai ir poilsiui.

           Grupėje dirba priešmokyklinio ugdymo pedagogė auklėtoja metodininkė Palmira Giedrienė ir vyresnioji auklėtoja Regina Šėputytė . Joms talkina auklėtojos padėjėja Albina Kinderaitė.

           „Trys švieselės“   todėl, kad mėgsta spalvinti, karpyti, aplikuoti. Didžiausias dėmesys skiriamas karpinių menui. Tam reikia daug pastangų, susikaupimo, atidumo. Pirmiausia būtina išmokti naudotis žirklėmis – jas laikyti ir kirpti taisyklingai pagal nubrėžtą liniją. Vaikai karpyti pradeda jau nuo 3 metų. Lavėja akies ir rankos koordinacija, vaikai mokomi susikaupti, labai daug kruopštumo reikalauja  karpinio priklijavimas popieriaus lape. Vaikai, kurie daug karpo, mokykloje gražiau rašo, ugdoma ištvermė ir valia, kadangi darbelį reikia iškirpti iki galo.

                Mūsų mažųjų karpiniai keliauja į įvairias parodas, puošia įstaigos ir grupės interjerą.  Karpiniai puošė ir „Pinokio“ parduotuvės vitrinas, kaimyninių švietimo įstaigų stendus, vaikų ligoninę.

               Suaugusiojo akimis žiūrint, žirklės kelia pavojų vaiko saugumui. Tačiau, jei tinkamai išmokysime jomis naudotis, jos gali suteikti daug džiaugsmo ir paįvairinti ugdymo procesą.

               Vaikus karpyti, piešti, daryti įvairius darbelius iš Dalia Urbanavičienė. Joms talkina auklėtojos padėjėja Danutė Žilinskienė.

 

              „Spalviukai“ todėl, kad esame Šviesoforo draugai. Gatvėse mašinų daugėja, suaugę ir vaikai vis labiau skuba ir dažniausiai pamiršta, kaip svarbu laikytis saugaus elgesio gatvėse ir keliuose taisyklių. O mūsų grupės auklėtoja metodininkė  Dalia Kilinskienė ir auklėtoja metodininkė Janina Čibotar labai rūpinasi, kad ne tik mes, bet ir viso darželio vaikai bei jų tėveliai įprastų laikytis kelių eismo taisyklių, pastebėtų, ką Šviesoforas mirksi savo spalvotomis akelėmis.

Grupėje mes turime daug mašinų, kelių, garažų, eismo ženklų, knygelių, stalo žaidimų ir kitų priemonių. Žaisdami su jomis mes geriau įsimename, kaip elgtis išėjus iš darželio ar iš namų.

O kad dar geriau suprastume, kaip svarbu elgtis gatvėje, sumanios mūsų auklėtojos organizuoja projektinę veiklą, viktorinas, žaismingus konkursus. Juose dalyvauja kitų grupių ir net kitų darželių vaikučiai.

Kad mūsų priemonės ir žaislai visada būtų švarūs ir tvarkingi, rūpinasi mūsų auklėtojų padėjėja Roma Lukauskienė.

 

              „Kodėlčiukai“ mes todėl, kad mes daug klausinėjame ir ieškome atsakymų į klausimus kodėl?

Auklėtoja metodininkė Liucija Kuzmina ir auklėtoja Simona Jokubaitienė kantriai mus moko karpyti, klijuoti, velti veltinį – tai mums nauji potyriai. Mes daug sužinojome apie vilnos naudą žmonėms, apie tai, iš kur ji atsiranda, ką iš jos gali padaryti mūsų mažosios rankytės. Džiaugiamės, kad buvo organizuoti net 3 projektai: „Vilnonių pirštinaičių istorija“,  „Vilna ne tik šildo, bet ir puošia“, „Aviuko kelionė“. O svarbiausia pamatėme, kad mūsų rankytės yra labai darbščios ir gali daug ką nuveikti, jei tik turėsime valios ir kantrybės. Įstaigos koridoriuose puikuojasi mūsų darbeliai – tai gėlytės, grybai, margučiai, viščiukai ir t.t. Mūsų darbelių parodėlė buvo nukeliavusi net į PC „Akropolis“.

O kad grupėje būtų švaru ir jauku, rūpinasi mūsų mylima auklėtojos padėjėja Regina Dargienė.

 

Mes – „Smalsučiai“. Mums smalsu ir įdomu, kas , kaip, kada vyksta aplinkui. O kad būtų lengviau pažinti tą sudėtingą mus supantį pasaulį, mums padeda auklėtoja metodininkė Audronė Gafarovienė ir auklėtoja Simona Jokubaitienė.

Pas mus grupėje yra labai daug priemonių, kurios padeda mums orientuotis erdvėje, skaičiuoti ir lyginti daiktus, atrasti jų panašumus ir skirtumus. Mes sprendžiame įvairius galvosūkius, mokomės patarlių, priežodžių, mįslių, pasakų. Su auklėtojos Simonos pagalba žaidžiame angliškai.

Mūsų sumanios auklėtojos organizuoja mums viktorinas „Nežiniuko šalyje“, „Smėlio paslaptys“, „Duonutės kelionė“, „Noriu būti toks kaip tėtis, mama…“ Pas mus į svečius atkeliauja vaikai ir iš kitų grupių. Tada mes kartu atliekame sudėtingas užduotis, kurios reikalauja loginio mąstymo, teisingai suskaičiuoti, išmatuoti, nubrėžti. Labai smagu, kai viktorinose dalyvauja vaikai iš kitų įstaigų. Tada visi drauge žaidžiame ir vaišinamės.

Mumis labai rūpinasi ir mus globoja auklėtojos padėjėja Irena Gedvilienė.

 

„Strakaliukai“, nes esame sportiška grupė, todėl dažnai bėgame į sporto salę, kur daugiau erdvės. Kad kūno kultūros valandėlės būtų įdomesnės ir patrauklesnės padedami neformaliojo ugdymo pedagogei Birutei Kenzgailei  stengiamės atlikti  jogos, kalanetikos judesius. Mūsų auklėtoja Lionė Navakauskienė ir auklėtoja metodininkė  Birutė Kenzgailė  kasmet organizuoja sporto šventes birželio 1-ąją, vaikų gynimo dieną. O mūsų šūkis: „Norim augti, tvirtėti ir pralenkti savo tėtį!..“ Smagu buvo  keliauti prie I.Simonaitytės kalbos ir prisijungti prie Judumo metų akcijos sportuojant su įvairiomis priemonėmis: paspirtukais, balionais, šuolių maišais, kėgliais.

Kadangi mes esame labai smalsūs, norim viską mėgdžioti ir sužinoti, auklėtojos padeda mums susipažinti su nepaprastu jogos pasauliu. Sportinių valandėlių metu mes sportuojame ne taip paprastai, kaip kitų grupių vaikai, o darome ramius pratimėlius, kurie padeda mums nusiraminti, susikaupti, skatina pažinti save siekiant suprasti ir valdyti savo kūną. Auklėtojos savo patyrimu dalijasi su miesto kolegėmis, rodydamos atviras veiklas.

Tad visus kviečiame  į nepaprastą jogos kelionę mūsų sporto salėje.

Mums grupėje maloniai talkina auklėtojos padėjėja Aldona Vengalytė.

 

               „Pasakučiai“– todėl,  kad mes labai mėgstam pasakas : jų klausytis,  sekti, kurti, po to jas inscenizuoti ir vaidinti.

Grupėje turime nemažai iliustruotų pasakų knygų ir ypač daug įvairių rūšių lėlių, dekoracijų.  Jas siuva auklėtojos ir tėveliai. Grupėje mokomės improvizuoti, valdyti balsą, kvėpavimą, lėlę, kurti vaidmenis. Pasakų improvizacijos siejamos su pasirinkta savaitės ugdymo tema.  Taip ugdoma  drąsa, vaizduotė, dėmesys, pasitikėjimas savimi. Vaidyba ir žaidimas yra neatsiejama teatro dalis, todėl mokomės “įkvėpti” lėlei savo valią, emocijas, jausmus.

Jau daugelį metų dalyvaujame Klaipėdos m. ikimokyklinių įstaigų teatro festivalyje“ Vaidinimų kraitelė“, kuriame rodome savo režisuotus lėlių spektaklius. Dėl aukštų vertinimų ne kartą buvome pakviesti dalyvauti Klaipėdos krašto mini lėlių teatro festivalyje  „Skudurinukė“.

Grupėje dirba auklėtojos, turinčios auklėtojos- metodininkės kvalifikacinę kategoriją Dalia Butkienė ir Virginija Bubnienė.  Joms uoliai talkina auklėtojos padėjėja  Žana Žukova.

 

  „Siuvinukai“ todėl, kad šioje grupėje taikomas netradicinio ugdymo būdai – siuvinėjimas, rišimas, pynimas.

Grupėje dirbančios auklėtojos naudoja Valdorfo metodikos elementus, kur didelis dėmesys skiriamas aplinkai, darbeliams, ptriemonėms iš natūralių medžiagų. Čia galima rasti įvairių natūralių daiktų, kurie keičiami pagal metų laikus: siūlų,  medinių kaladėlių, akmenukų, kriauklių, medžių lapų, kankorėžių ir kt. Grupės interjere vyrauja spalvos pagal metų laikus. Lapkričio mėnesį švenčiama „Žibintų šventė“. Pasiruošimas šventei suartina grupės bendruomenę.

Grupės auklėtojų kūrybinės idėjos atsispindi per vaikų rankdarbius. Darbeliai keliauja į įvairias miesto parodas, buvo siunčiami Turkijos, Prancūzijos, Lenkijos  bendraamžiams.

Šiandien vaikų rankdarbiai puošia mūsų įstaigos stendus. Jie turi ne tik estetinę reikšmę, bet lavina vaiko rankytę, pirštelių raumenis, akies rankos koordinaciją, reikalauja kruopštumo, susikaupimo ir valios pastangų. Tai savybės, kurių prireiks vaikui ir mokykloje ir suaugusiojo gyvenime.

Grupėje dirba auklėtojos Janina Čibotar ir Irena Šmitaitė, turinčios auklėtojo metodininko kvalifikacinę kategoriją.  Joms talkina auklėtojos padėjėja Janina Jokubauskienė.

 

„Spindulėliais“ mes vadinamės todėl, kad esame patys mažiausi, šilčiausi ir gražiausi. O ir mūsų grupė visa kaip saulytė – visur vyrauja šilta geltona spalva. Kadangi mes labai maži, tai ir mūsų darbeliai paprasti: mes mokomės savarankiškai prie stalo valgyti, išbandome spalvotus pieštukus, sužinome jų spalvų pavadinimus. Auklėtojos dar duoda plastilino, kurį mes minkom, kad mūsų rankytės stiprėtų ir spalvingų formų darbelių iš jo padarytume.

Kad pradėtume greičiau kalbėti, mokomės atlikti pirštukų žaidimus. Aplinkoje ieškome įvairių daiktų, kuriuos galima pajudinti, „prakalbinti“.

Muzikos salėje dainuojam daineles, šokam ratelius, žaidžiam žaidimus.  Nepamirštam ir sportuoti. Mes mankštinamės, bėgiojam, laipiojam drauge, žaidžiam žaidimus. Bėgam ir į lauką mes – lakstom kaip padūkę, nepamirštam ir grožėtis mus supančia gamta. Šiemet organizuotas projektas „Pažinkime paukštelius“.

Visko mums išmokti padeda auklėtojos Dovilė Mišeikienė  ir vyresnioji auklėtoja Romena Grigonienė. Visada šalia mūsų nuo ryto iki vakaro būna auklėtojos padėjėja Marija Šeškauskienė.

 

 „Saulės zuikučiais“ mus vadina visa darželio bendruomenė, nes mes patys švelniausi. O apie tai, ką mes veikiam ir kaip gyvenam, eilėraštuką sugalvojo auklėtoja metodininkė Valentina Skurichina ir vyresnioji auklėtoja Romena Grigonienė.

Mes – „saulės zuikučiai“                                   Sporto salėj mes – vikruoliai,

Esam dar visai mažučiai.                                  Šokam, bėgam ir paplojam.

Norim tik straksėti                                             Duodam garo visada

Vietoj nesėdėti.                                                   Tad ir nuotaika gera.

Mokam bėgti rateliu,                                        Mėgstam piešti ir lipdyti,

Garsiai trepsim bateliu.                                   Knygeles gražias vartyti.

Traukiame dainelę                                            O kiemely prie berželių

Apie katiną ir pelę.                                            Klegam, skraidom lyg paukšteliai.

Nors mes ir mažiukai, tačiau gana smalsūs – dalyvaujame projektinėje veikloje: „Žalią pupą sodinau“, „Mūsų pirštinaitės“. Taip mes geriau pažįstame mus supančius daiktus, kas valgoma, o kas ne, kas sveika, o ko nereikia valgyti. Kad greičiai prakalbėtume, mums talkina logopedė Vilma. Kartu su ja ir savo auklėtoja mes mankštiname rankytes.

Kad Mūsų grupėje būtų švaru ir jauku, rūpinasi auklėtojos padėjėja Gražina Pareigienė

 

 

IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS DIENOS REŽIMAS

 

7.30 – 8.30      individuali veikla su vaikais, žaidimai, mankšta

8.30 – 9.00      pasiruošimas pusryčiams, pusryčiai

9.00 –  9.20     ryto ratas: pokalbiai, žaidimai

9.20 – 10.30    ugdomoji veikla grupėje ir už jos ribų

(muzikos ir sporto valandėlės pagal atskirą tvarkaraštį)

10.30-12.00     pasivaikščiojimas, žaidimai, gamtos reiškinių stebėjimas

12.00-12.40     pasiruošimas pietums, pietūs

12.40-13.00     pasiruošimas dienos miegui

13.00-15.00     ramybės ir miego valandėlė

15.00-15.30     laipsniškas kėlimasis, žaidimai

15,30-16,15      popietės ratas, individualūs žaidimai, pokalbiai

16.15-16.45      vakarienė

16.45-17.45     individuali veikla, pasiruošimas pasivaikščiojimui, pasivaikščiojimas

17.45-18.00     žaidimai, pokalbiai su  tėvais

 

ANKSTYVOJO IKIMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS DIENOS REŽIMAS

 

7.30 – 8.30      individuali veikla su vaikais, žaidimai, mankšta

8.20 – 9.00      pasiruošimas pusryčiams, pusryčiai

9.00 –  9.20     ryto ratas: pokalbiai, žaidimai

9.20 – 10.30    ugdomoji veikla grupėje ir už jos ribų

(muzikos ir sporto valandėlės pagal atskirą tvarkaraštį)

10.30-11.50     pasivaikščiojimas, žaidimai, gamtos reiškinių stebėjimas

11.50-12.40      pasiruošimas pietums, pietūs

12.40-13.00     pasiruošimas dienos miegui

13.00-15.00     ramybės ir miego valandėlė

15.00-15.30     laipsniškas kėlimasis, žaidimai

15,30-16.00     popietės ratas, individualūs žaidimai, pokalbiai

16.00-16.40     pasiruošimas vakarienei, vakarienė

16.40-17.40     individuali veikla, pasiruošimas pasivaikščiojimui, pasivaikščiojimas

17.45-18.00     žaidimai, pokalbiai su  tėvais

 

 PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPĖS DIENOS REŽIMAS

7.30 – 8.30      individuali veikla su vaikais, žaidimai, mankšta

8.30 – 9.00      pasiruošimas pusryčiams, pusryčiai

9.00 –  9.20    ryto ratas: pokalbiai, žaidimai

9.20 – 10.30    ugdomoji veikla grupėje ir už jos ribų

(muzikos ir sporto valandėlės pagal atskirą tvarkaraštį)

10.30-12.00     pasivaikščiojimas, žaidimai, gamtos reiškinių stebėjimas

12.20-12.50     pasiruošimas pietums, pietūs

12.50-13.00     pasiruošimas dienos miegui

13.00-15.00     ramybės ir miego valandėlė

15.00-15.30    laipsniškas kėlimasis, žaidimai

15,30-16,25     popietės ratas, individualūs žaidimai, pokalbiai

16.30-16.50    vakarienė

16.50-17.45    individuali veikla, pasiruošimas pasivaikščiojimui, pasivaikščiojimas

17.45-18.00    žaidimai, pokalbiai su  tėvais